Periodontoloji, Estetik Diş Hekimi

Dr.Dt. Selin ŞAHİNKAYA

Selin Şahinkaya, DDS, PhD. 2017 yılında İstanbul Yeditepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden yüksek lisans derecesi ile mezun oldu ve İstanbul Medipol Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Periodontoloji bölümünde ‘Behçet Hastalığı’nın Diş Eti İltihabi Yanıtı Üzerine Etkisi’ teziyle doktora derecesini aldı. 

Teziyle katıldığı, Türk Periodontoloji Derneği Uluslararası Bilimsel Kongresinde Colgate Bilimsel Araştırmalar 3.lük Ödülünü kazandı.
Başlıca araştırma konuları periodontal tedaviler, diş eti hastalıkları, diş eti çekilmesi tedavileri, botoks enjeksiyonları ve diş eti & yüz estetiğidir. Ayrıca sağlıklı dokuyu koruyarak minimal invaziv teknikle estetik laminate veneerlerle gülüş tasarımına odaklandı. Yaklaşımı, hastaların ihtiyaç ve beklentilerini dikkate alarak bütünsel değerlendirme yoluyla estetik ve işlevi aynı anda birleştirmektir. Ayrıca ICF Mindfulness koçluğu yetkinliği sayesinde hasta ilişkilerinde başarılı ve çözüm odaklıdır.

Sağlığı iyileştiren homeopatik ilaçların sayısının giderek artmasıyla, aynı zamanda ağız çevresi sağlığını iyileştirmeye yardımcı olarak cildi gençleştirmek ve sıkılaştırmak için vitaminler, enzimler, antioksidanlar ve bitki özlerinin mikro enjeksiyonlarını uygulayan mezoterapi tekniğini de uyguluyor.

Selin pilates yoga füzyon egzersizleri yapıyor ve boş zamanlarında koşmayı ve meditasyon yapmayı seviyor.

Online randevu almak veya bilgi almak için lütfen formdaki gerekli tüm alanları doldurunuz.

Daha fazlasını öğrenmek için lütfen randevu alınız!

*Şube seçiniz
Mesajınız