1 Günde İmplant Tedavisi

All on 4 | All On 6 İmplantlar

Aynı gün diş implantları, bir hastanın geçici restorasyonu için aynı gün diş implantlarının cerrahi olarak yerleştirilmesini sağlayan bir tedavi yöntemidir. Doğrudan bu amaç için oluşturulmuş All Four ya da All Six diş implantları, sonuçlara ulaşmak için kullanılır.

  • Dogudent Dental Clinic in Istanbul Turkey

Aynı Gün Diş İmplantı

Çeşitli nedenlerle diş kaybı yaşayan hastalarda eksik dişlerin yerine başta titanyum, zirkonyum gibi maddeler olmak üzere çeşitli maddelerden yapılmış vidalar yerleştirilir. Bu vidalara implant adı verilir. Ardından yerleştirilen bu vidaların üzerine protez yerleştirilerek tedavi tamamlanır. Geleneksel implant tedavilerinde öncelikle diş kaybının olduğu alana implant yerleştirilir ve diş eti kapatılır. Ardından iyileşme süreci sonuna kadar beklenir, iyileşme süresinin sonunda implantın üzerine protez yerleştirilir. Bazı durumlarda iyileşme süreci aylar sürebilir. Ancak günümüzde sağlık alanında yaşanan gelişmelerin de etkisiyle implant tedavileri aynı gün yapılabilmektedir.

Hastalar İçin İpuçları: Beklentileriniz Neler Olmalı?

Aşağıdaki durumlarda aynı gün diş implantı tercih edebilirsiniz:

Prosedür

Doktorunuz bir işleme karar vermeden önce diş yapınızı inceleyecek ve ilk görüşmenizde size ayrıntılı olarak açıklayacaktır. İşlem genellikle randevu için planlanan günde gerçekleştirilebilir. Ancak aynı gün size uygun değilse başka bir güne ertelenebilir.

 

Aynı gün uygulanan implantlar için tercih edilen işlemler ve materyaller kişiden kişiye değişebilir ve herkes için geçerli olan evrensel bir işlem yoktur. Özellikle bir hastanın daha önce herhangi bir diş sorunu varsa buna göre işlem yapılacaktır. Tedavi öncesi hastanın genel sağlık durumunun iyi olması, eğer sürekli sigara içiyorsa sigarayı bırakması gerekir. Tedaviye başlamadan önce, doktorlar hastanın diş ve tıbbi geçmişini inceler. İmplantların desteklenebilmesi için çene kemiğinin sağlam olması gerekir. Kemik çok ince veya kırılgansa implant işlemi ancak kemik aşılamadan sonra gerçekleştirilebilir. Diş eti hastalığı, kötü ağız hijyeni veya diğer ağız hastalıkları olan hastalar ameliyat için aday olmayabilir.

Aynı gün implant işlemini tercih etmenizin temel nedenlerinden bazıları şunlardır:

  • Daha az ziyaret sayısı

    Daha az riskli işlemler

  • Daha az rahatsızlık

    Daha hızlı iyileşme

  • Daha iyi yüz estetiği

    15-20 yıl kullanım ömrü

Hemen uzmanımızla konuşun!

Geleneksel ve aynı gün diş implantları %95 ile %100 arasında değişen aynı başarı oranına sahiptir. Ancak geleneksel diş implantları genellikle implant öncesi ve sonrası dönemde 3-6 aylık iyileşme gerektirir.

Bir implant yerleştirilmeden önce, etkilenen dişin ilk iyileşme aşamasında iyileşmesi gerekir. İmplantları yerleştirdikten sonra, kuronun takılabilmesi için ikinci bir iyileşme süresi geçmelidir. Tıbbi ziyaretler için 3-4 yolculuk yapmanız gereken implantlara kıyasla aynı gün implantlar önemli ölçüde daha hızlıdır.

Öncelikle bir konsültasyondan geçersiniz. İkinci olarak tedavi gerçekleştirilir. Ve son adım olarak, bir takip randevusu gerçekleştirilir.

Üst veya alt çenelerinden birinde veya her ikisinde de diş kaybetmiş olan hastalar, restoratif olarak aynı gün implant tedavisi alabilirler. Dişin hasar görmesi veya çürümesi nedeniyle çekilmesi gerekiyorsa da bu işlem yapılabilir.

Sorunlu diş çekildikten sonra aynı gün dört ila altı implant yerleştirilebilir. Çene kemiğinin sağlam olup olmadığı kontrol edildikten sonra eğer hastanın eksik dişleri varsa kemik aşılama işlemi yapılır. Diş hekimi, olağan bir şekilde iyileştiğinden emin olmak için ameliyat edilen bölgeyi takip randevusunda kontrol edecektir.

Online randevu almak veya bilgi almak için lütfen formdaki gerekli tüm alanları doldurunuz.

Daha fazlasını öğrenmek için lütfen randevu alınız!

*Şube seçiniz
Mesajınız

Online Bilgi | Randevu

Lütfen bilgileri giriniz
Randevu veya Aranma Talebi seçimini yapınız.
Randevu - Aranma Tarihi-Saati seçiniz.
Randevu - Aranma Saati seçiniz.
Mesajınız