Dijital Gülüş Tasarımı

Dijital gülüş tasarımı süreçleri, diş hekimi ile hastanın işbirliği içinde gerçekleştirilir. İlk aşamada, hastanın diş yapısı, dişlerin konumları, boyutları, şekilleri ve renkleri gibi faktörler dijital olarak kaydedilir. Bu veriler daha sonra bir yazılım programında işlenir ve hastanın ideali olan gülümseme tasarımı yapılır. Bu tasarım, diş hekimi ve hastanın birlikte değerlendirmesi için sunulur. Hasta, tasarım hakkında görüşlerini paylaşarak, sonuçların daha kişisel olmasını sağlar.

  • Dogudent Dental Clinic in Istanbul Turkey

Dijital gülüş tasarımı yöntemi ile hastaların dişlerinde oluşacak değişiklikler önceden görülebilir, böylece diş hekimi ve hastanın birlikte karar vererek tasarımın son halini belirlemesi mümkün olur. Tasarım belirlendikten sonra, hastanın dişleri bu tasarıma uygun şekilde hazırlanır ve tedavi süreci başlar. Dijital gülüş tasarımı, tedavinin başlangıcından sonuna kadar, hastanın tatmin edici bir sonuç elde etmesi için kapsamlı bir yöntem sunar.

Prosedür

Her gülümseme, hastadan hastaya değişen diş yapısı, yüz şekli ve dudak şekli ile tam olarak senkronize olarak planlanır.

Sonuç olarak, dijital gülüş tasarımı, hastaların diş estetiğini en üst düzeye çıkarmak için kullanılan etkili bir yöntemdir. Bu yöntem sayesinde hastalar, dişlerinde yapılacak değişiklikleri önceden görebilir ve tasarımda değişiklik yaparak kişisel tercihlerine uygun bir sonuç alabilirler. Dijital gülüş tasarımı, modern diş hekimliğinin en yenilikçi tekniklerinden biridir ve estetik açıdan mükemmel bir gülüşe sahip olmak isteyen herkes için uygun bir seçenektir.

DSD | Digital Smile Design

DSD, yanlış hizalanmaları düzelterek ve dişlerinizin uyumunu artırarak diş çürümesi ve diş eti hastalığı riskinizi azaltmanıza yardımcı olabilir. Ek olarak, daha iyi ağız hijyeni uygulamalarını teşvik edecek olan gülüşünüzün görünümünü iyileştirerek kendinizi daha güvende ve kendinden emin hissetmenizi sağlayabilir.

DSD, gülüşünüzün estetiğini önemli ölçüde artırabilir. Tedaviden önce, diş hekimimiz dijital kanalları kullanarak tedavinin çıktısının – gülümsemenizin – simüle edilmiş bir görünümünü oluşturacaktır. Bu, herhangi bir işlemden geçmeden önce gülüşünüzeü net bir şekilde görebilmenizi sağlar.

DSD ayrıca dişlerinizin birlikte işleyişini de geliştirebilir. Diş ekibimiz, işlem sonrası gerekli sonuç ve performansı elde etmenizi sağlamak için dişlerinizin hizalanmasında ve şekillerinde gerekli ayarlamaları veya düzeltmeleri yapmanıza yardımcı olabilir. Bu, diş aşınmasını ve yıpranmasını azaltabilir ve çiğnemenin etkinliğini artırabilir.

 

Online randevu almak veya bilgi almak için lütfen formdaki gerekli tüm alanları doldurunuz.

Daha fazlasını öğrenmek için lütfen randevu alınız!

*Şube seçiniz
Mesajınız

Online Bilgi | Randevu

Lütfen bilgileri giriniz
Randevu veya Aranma Talebi seçimini yapınız.
Randevu - Aranma Tarihi-Saati seçiniz.
Randevu - Aranma Saati seçiniz.
Mesajınız