Diş Hekimliğinde Botulinum Toksin

Uykuda dişlerinizi gıcırdatmak bilinçli olarak kontrol edebileceğiniz bir şey değildir. Herkese ulaşan gülümsemenizle odadaki herkesi aydınlatabilirsiniz. Ancak ağız sağlığınızı olumsuz etkileyebilir, diş aşınması ve hassasiyetinden diş sağlığını bozabilir ve hatta diş kaybına neden olabilir. İnci beyazlarınızla ilgilenmek sizin sorumluluğunuzdadır ve doğru diş hekimlerinin yardımıyla hak ettiğiniz uzman rehberlikle sorunlarınızı çözebilirsiniz. Diş gıcırdatmayı veya bruksizmi tedavi etmenin yollarından biri botulinum tedavileridir. Botulinum, kırışıklıkları ve yüz çizgilerini gideren ve birkaç kastaki hiperaktiviteyi tedavi eden popüler bir nörotoksindir. 

  • Dogudent Dental Clinic in Istanbul Turkey

Botulinum Toksin

Diş hekimliğinde Botulinum Toksini çok çeşitli uygulamalara sahiptir. Tedavi planı, sorununuza, neyin neden olduğuna ve diş hekiminin buna nasıl yaklaştığına bağlıdır. 

  • Botoks, çene ekleminde aşırı rahatsızlığa neden olan temporomandibular eklem bozukluğunu (TME) tedavi etmek için kullanılabilir.
  • Çene kaslarına enjekte edildiğinde Botoks kasları gevşetebilir ve diş gıcırdatmasını azaltarak bu rahatsızlıktan muzdarip hastalara rahatlama sağlayabilir. Enjeksiyonlar çene kaslarını gevşetmeye ve gerginliği hafifletmeye, işlevi iyileştirmeye ve ağrıyı azaltmaya yardımcı olabilir.
  • Bu kullanımlara ek olarak, botoks diş hekimliği, diş eti gülüşü ve yüz ağrısı tedavisi gibi çeşitli tedavilerde popülaritesini artırıyor. Oyunu değiştiren basit bir işlemle birlikte kaçırdığınız güveni hissedin.
  • Gülümserken diş etlerinin gözükmesi durumunda, gülümseme sırasında diş etlerinin açığa çıkmasına neden olan kasları zayıflatmak ve daha estetik bir gülüş elde etmek için enjeksiyonlar kullanılabilir.
  • Nevraljinin neden olduğu yüz ağrısı için enjeksiyonlar ağrı sinyallerini engellemeye ve rahatlama sağlamaya yardımcı olabilir.

Online randevu almak veya bilgi almak için lütfen formdaki gerekli tüm alanları doldurunuz.

Daha fazlasını öğrenmek için lütfen randevu alınız!

*Şube seçiniz
Mesajınız

Online Bilgi | Randevu

Lütfen bilgileri giriniz
Randevu veya Aranma Talebi seçimini yapınız.
Randevu - Aranma Tarihi-Saati seçiniz.
Randevu - Aranma Saati seçiniz.
Mesajınız