Endodontik Tedavi

Doğudent Endodonti

Endodontik işlemler, diş yapısının pulpasını veya sinirini oluşturan iç diş dokularını tedavi eden diş tedavileridir. Her diş hekimi endodontik prosedürlerin tanı ve tedavisi ile ilgilenir. Ancak bir endodontist daha yoğun endodontik prosedürlerle ilgilenir. Endodontik prosedürler tipik olarak enfeksiyonu gidermek ve dişi kurtarmak için kullanılır.

  • Dogudent Dental Clinic in Istanbul Turkey

En Yaygın Endodontik Prosedürler

Kanal tedavisi standart bir endodontik işlemdir. Diş hekimleri, bu endodontik tedaviyle çürük veya hasar nedeniyle çekilmesi gereken bir dişi kurtarabilir. Pulpa veya çevre dokular enfekte olursa, kanal tedavisi yapılması gerekir. Derin boşluklar veya enfeksiyonlar, diş hassasiyetine, tekrarlayan zonklayıcı ağrıya, diş renginin bozulmasına ve kemik ve diş etlerinde diş eti şişmesine neden olabilir.

Teşhis koymak için diş hekimi, enfeksiyonu veya hasarı ortaya çıkaran bir röntgen taramasından sonra bir kök kanal prosedürü önerebilir. İşte kanal tedavisi için yapılması gerekenler;

Enfekte pulpanın çıkarılması

Enfekte kalıntıların temizlenmesi

Daha fazla çürümeyi önlemek için kök kanallarının kapatılması

Enfekte pulpanın çıkarılması
Enfekte kalıntıların temizlenmesi
Daha fazla çürümeyi önlemek için kök kanallarının kapatılması

Hastaya lokal anestezi yapılacaktır. Tedavi tamamlandıktan sonra, diş hekimi dişlerinizin ölçülerini alır ve bir kuron oluşturmak için diş laboratuvarına gönderir. Diş kuronu tedavi edilen dişe sabitlenir. Kanal tedavisini genellikle tek randevuda biter, ancak durumunuza bağlı olarak doktorunuz ek ziyaretler önerebilir.

Online randevu almak veya bilgi almak için lütfen formdaki gerekli tüm alanları doldurunuz.

Daha fazlasını öğrenmek için lütfen randevu alınız!

*Şube seçiniz
Mesajınız

Online Bilgi | Randevu

Lütfen bilgileri giriniz
Randevu veya Aranma Talebi seçimini yapınız.
Randevu - Aranma Tarihi-Saati seçiniz.
Randevu - Aranma Saati seçiniz.
Mesajınız