Çocuklar İçin İlk Muayene

Çocuğunuzun ilk diş muayenesi deneyimini stressiz hale getirin!

Diş hekimi, pedodonti muayenesi sırasında çocuğunuzun dişlerini düz, doğru yerde ve çürüksüz olduğundan emin olmak için kontrol edecektir. Diş hekimi daha sonra çocuklara uygun teknikler kullanarak dişleri iyice temizleyecek ve florür tedavisi ile bitirecektir. Muayeneden sonra çocuğunuzun sonuçları çocuk diş hekimi tarafından gözden geçirilecek ve gerekli tedavi planları önerilecektir.

  • Dogudent Dental Clinic in Istanbul Turkey

Çocuğunuzu İlk Diş Ziyareti İçin Nasıl Hazırlamalısınız?

Çocuklar yeni koşullara maruz kaldıklarında sıklıkla kaygı yaşarlar. Çocuğunuzun diş hekimi ziyaretini önemli ölçüde daha az travmatik hale getirmek için yapabileceğiniz şeyler vardır:

Diş hekimine gitmenin değerini çocuğunuza olumlu bir şekilde aktarın. Ziyareti “yapılması gereken” bir şey olarak sunmak yerine dişlerinin bu ziyaret sonrası ne kadar sağlıklı olacağını açıklayın. Karşılaşacağınız keyifli manzaraları ve diş hekimliği muayenehanesinde sıcakkanlı çalışanlar olduğunu çocuğunuza anlatın. Birkaç ziyaretten sonra, birçok çocuk diş kliniğindeki çalışanlarla bağ kurar. Onların isimlerini kullanmaya çalışın ve randevuyu heyecan verici hale getirin.

Online randevu almak veya bilgi almak için lütfen formdaki gerekli tüm alanları doldurunuz.

Daha fazlasını öğrenmek için lütfen randevu alınız!

*Şube seçiniz
Mesajınız