Diş Eti Çekilmesi ve Kanaması

Diş eti sorunları mı yaşıyorsunuz? Beklemeyin!

Diş eti çekilmesi, travma veya iltihap sonucu dişeti sınırının diş kökünü açığa çıkaracak şekilde değişmesidir. Agresif fırçalama, sigara kullanımı nedeniyle diş eti çekilmesi ve kanamalar oluşabileceği gibi bu durum genetik de olabilir. Bu sorun çözülebilir. Bununla birlikte, diş eti çekilmesi tedavisi almak, durumun ağırlaşmasını önlemek için bir çözüm olabilir. 

  • Dogudent Dental Clinic in Istanbul Turkey

Diş Eti Cerrahisi

İlk görüşmenizde, diş hekiminiz diş etlerinizin mevcut durumunu inceler. Diş cerrahınız diş sırası boyunca diş eti çekilmesi miktarını tahmin edebilir. Cerrahınız ayrıca her dişin etrafındaki periodontal cepleri de ölçecektir. Sağlıklı Diş eti cebinin boyutları bir ila üç milimetre arasında değişir. Periodontal hastalık, dört milimetre veya daha fazla olan ceplere neden olur. Antibiyotikler, antimikrobiyal gargaralar, diş eti ameliyatı sonrası enfeksiyonları önlemek için kullanılır.

Diş Eti Çekilmesi Tedavisi: Genel Bir Bakış

Hastanın diş eti durumuna göre farklı diş eti tedavileri önerilmektedir. Diş eti çekilmesi tedavisini büyük ölçüde durumun nedeni belirler. Hafif diş eti çekilmesi vakalarında cerrahi olmayan tedaviler uygulanmaktadır. Bu tedaviler, topikal antibiyotikler, diş yapıştırma veya ortodonti gibi tedavileri içerir. Ancak diş eti çekilmesi sorununu tamamen gidermek için diş eti çekilmesi ameliyatı tercih edilmektedir.

Online randevu almak veya bilgi almak için lütfen formdaki gerekli tüm alanları doldurunuz.

Daha fazlasını öğrenmek için lütfen randevu alınız!

*Şube seçiniz
Mesajınız