Invisalign Görünmeyen Plaklar

Hiçbir şey gerçek bir gülümsemenin güzelliğiyle kıyaslanamaz.

Bu nedenle, gülümsemenizi taçlandırmak için dişlerinizi elden geçirmek istiyorsanız çok ihtiyaç duyulan güzelliği gülümsemenize eklemenin kolay yolları vardır. 

Muhtemelen invisalign’ı duymuşsunuzdur ve dişlerinizi düzeltmeyi düşünüyorsanız bunun ne olduğunu merak etmişsinizdir. Dişleri hizalamak ve size parlak bir gülümseme vermek için geliştirilmiş bir ortodontik prosedürdür.

  • Dogudent Dental Clinic in Istanbul Turkey

Bu ortodontik teknik, dişlerinizi görünmez plaklarla kademeli olarak düzeltme işlemi nedeniyle, son zamanlarda diş hastaları ve gülüşlerini düzeltmek isteyenler arasında popüler hale geldi. Görünmeyen plaklar sayesinde tedavi sürecinde görüntünüzden ödün vermenize gerek olmaz. İşlem maliyetleri ve metal braket ve tellerin görünümünden dolayı ortodontik tedavi görmek istememiş olabilirsiniz. Invisalign, aradığınız cevap olabilir.

Geleneksel Diş Teli ve Invisalign Karşılaştırması

Her ikisi de aynı hedefi gerçekleştirmesine rağmen, bir prosedür büyük ölçüde farklılık gösterir. Ortodontik ihtiyaçlarınız için invisalign ve diş teli arasında seçim yaparken aşağıdakileri göz önünde bulundurmalısınız.

Invisalign ve diş teli arasında karar verirken en önemli husus etkinliktir. Çarpık veya üst üste binen dişler gibi daha ciddi veya karmaşık problemler için tek çözüm diş teli olabilir. Hasta telleri çıkaramadığı için teller en zorlu koşullarda bile önemli sonuçlar verecektir. Bununla birlikte, invisalign plakları çıkarılabildikleri için, prosedürün etkinliğini sağlamak için günde 22 saat takmanız önerilir.

Diş teli ve invisalign, hayat kaliteniz üzerinde çeşitli etkilere sahiptir. Diş tellerinin metal görünümü invisalign plaklara göre daha belirgindir, bu da kişinin günlük hayatını olumsuz yönde etkileyebilir ve moda anlayışı konusunda farkındalık yaratabilir. Ek olarak, diş tellerinin metal bileşenleri ağzınızı tahriş edebilir ve günlük aktivitelerinizi engelleyen hafif ağrılara neden olabilir.

Tedavi görürken nasıl görüneceğiniz konusunda endişeleriniz varsa, invisalignin görülemeyen ve zar zor fark edilebilen harika bir plak olduğunu belirtmeliyiz. Görünüşünüzü pek etkilemezler. Invisalign plakları takmak başlangıçta hafif bir peltekliğe neden olsa da, alıştıktan sonra bu bir problem olmayacaktır.

Prosedür

Invisalign işlemi ilk konsültasyon randevusu ile başlar.

  • Invisalign tedavisinin özelliklerini, bu tedavi için iyi bir aday olup olmadığınızı ve tedavinizin ne kadar süreceğini görüşüyor olacaksınız.

  • Invisalign tedavisine devam etmeye karar verirseniz, diş uzmanları invisalign plaklarınızı oluşturmak için 3D dijital baskıları alacaktır.

  • Tedavi tekniği, gülümsemenizi kademeli olarak iyileştirmek için farklı plaklar kullanır. Bir sonraki sete geçmeden önce her plak çifti takılmalıdır. Yeni seti almak için ortodontistinizi görmeniz gerekecek. İstenilen sonuca ulaşılana kadar bu süreç tekrarlanır.

Online randevu almak veya bilgi almak için lütfen formdaki gerekli tüm alanları doldurunuz.

Daha fazlasını öğrenmek için lütfen randevu alınız!

*Şube seçiniz
Mesajınız

Online Bilgi | Randevu

Lütfen bilgileri giriniz
Randevu veya Aranma Talebi seçimini yapınız.
Randevu - Aranma Tarihi-Saati seçiniz.
Randevu - Aranma Saati seçiniz.
Mesajınız