İmplant Destekli Protezler

İmplantlar, eksik dişlerde restoratif diş alternatifi olarak diş bakımının sağladığı bir prosedür olan ve abutment bölgeleri olarak bilinen bölgenin sağladığı destek sayesinde tutunur.

  • Dogudent Dental Clinic in Istanbul Turkey

İmplant destekli protezler, ısırığınızın estetiğini ve etkinliğini artıran pratik oral araçlardır. Bu tür protezler stabilite açısından diğer tüm protez tiplerinden daha iyi performans gösterir. Ağız sağlığınız ve size en uygun protez türüyle ilgili doğru ve açık bir değerlendirmede bulunulması gerektiğinde kapsamlı diş değerlendirmesi ve bunun sonucunda da teşhis ön koşuldur. 

Protez implantı, geleneksel protezlere göre önemli bir gelişmedir. İmplant destekli protezler, diş etlerine dayanan ve yapıştırıcı gerektiren geleneksel protezlerin aksine çene kemiğindeki dikkatlice yerleştirilmiş postlara tutturulur.

İmplant Destekli Protezler

Çene Kemiğinizi Sağlam Tutar

Bu oral araçlar, diş kemerinin tamamını desteklemek için çene kemiğine yerleştirilen dört implant kullanır. İmplant destekli protezler, yerinde kalmak için yapıştırıcılara ve ağız kaslarına dayanan geleneksel protezlerin aksine doğrudan implant postlarına takılır.

Çene kemiği, düzenli takma diş takıldığında kullanılmadığı için nihayetinde bozulur. Ağızdaki dejenerasyonun etkileri, bakteri sayısındaki artıştan çökük bir yüz ifadesine kadar değişiklik gösterebilir.

İmplant destekli protezlerde işlem sırasında çene kemiğine takılan vidalara benzeyen implantlar bulunur. Çene kemiği genellikle implantlarla desteklenen protezlerin implantlara yapışması ve yine genel olarak çene kemiği hacminde bir azalmanın neden olduğu çökük görünümden kaçınması sayesinde kullanılır.

Basit Yerleştirme

Tüm protezler yatmadan önce çıkarılmalıdır ancak implant destekli protezlerin çıkarılması ve tekrar takılması yapıştırıcı olmadığından çok daha kolaydır.

Adımları takip etmek basittir. İmplantları desteklemek için yeterli çene kemiği yoğunluğunun olduğu doğrulandıktan sonra diş hekimi kemere itinalı bir şekilde dört adet post yerleştirecektir. Geçmeli protez, eklenecek bir destek postuna takılacaktır. Altı aylık bir iyileşme süresinin ardından (beklerken size geçici protezler verilecektir), ikinci seansta size özel protezleriniz verilecektir. Kısa bir uyum testinden sonra yepyeni dişlere sahip olacaksınız.

Gerçek Dişleri Andırır

İmplant destekli protezler akrilik oldukları için doğal dişlerin parlaklığına ve genel görünümüne daha çok benzemektedir. Her protez seti, gereksinimlerine göre hasta için özelleştirilmiştir. Laboratuvarda bir diş oluşturulduktan sonra, bunun sizin için tasarlandığını hissedeceksiniz. İmplantlarla desteklenen protezler doğal dişlerinizi hissedecek ve onlara benzeyecektir, hatta orada olduklarının farkında bile olmayabilirsiniz.

İmplant Destekli Protez Çeşitleri

Ekibimiz, diş değerlendirmenizden toplanan bilgilere bağlı olarak sizin için en uygun ağız bakımı tedavi planını önerecektir. Ayrıca sizinle görüşecek ve diş durumunuzun implant destekli protez seçeneklerini değerlendirdikten sonra karşılıklı olarak bir sonuca varacağız.

İmplant destekli protez türleri şunlardır:

  1. Metal-Akrilik Reçine
  2. Metal-Seramik
  3. Tamamen Seramik

Online randevu almak veya bilgi almak için lütfen formdaki gerekli tüm alanları doldurunuz.

Daha fazlasını öğrenmek için lütfen randevu alınız!

*Şube seçiniz
Mesajınız

Online Bilgi | Randevu

Lütfen bilgileri giriniz
Randevu veya Aranma Talebi seçimini yapınız.
Randevu - Aranma Tarihi-Saati seçiniz.
Randevu - Aranma Saati seçiniz.
Mesajınız