İmplant Tedavisi

Diş implantı, tüm diş yapısına benzeyen gelişmiş bir yedek diş olarak tanımlanabilir. Kemiğe sıkıca yerleştirilmiş bir titanyum kök, bir kuron veya köprü olabilecek takma dişi sıkıca destekler. Uygun bir bakım ile takma diş, gerçek, tamamen doğal bir diş gibi görünür ve tüm ömrünüz boyunca kullanılabilir. Dental implantlar sıklıkla kaybedilen bir dişin veya birkaç dişin yerini alır.

  • Dogudent Dental Clinic in Istanbul Turkey

Eski prosedürlere göre avantajları nedeniyle, dental implant teknolojisi, eksik dişlerin yerine kullanılabilecek en ileri yöntem olarak ortaya çıkmıştır.

İmplant Tedavisinin Temel Avantajları

Diş implantları işlev olarak doğal dişlere çok benzer.

Bir diş implantı, yiyecekleri çiğnemenizi hiçbir şekilde bozmaz. İmplantı doğal dişinizden ayırt etmek neredeyse imkansızdır. İmplantınızla dişlerinizi temizleyebilir ve hatta mükemmel diş ipi temizliği yapabilirsiniz. Yemek yerken de farkedilmez.

Diş implantları kemik kaybı olasılığını ortadan kaldırmaya yardımcı olur

Dişsiz çene kemiği, uyarı eksikliğinden dolayı dejenerasyona maruz kalır. Diş eksikliği implant ile düzeltilmediğinde, diş kaybını takip eden sadece bir yıl içinde boşluğu çevreleyen kemik dejenere olur veya hacminin dörtte birini kaybeder. Zamanın ilerlemesiyle kemik kaybı endişe verici bir şekilde ilerler.

Protezler gevşeyip kemik sırtına sürtünerek kemiğin kademeli olarak aşınmasına veya dejenerasyonuna neden olurken, hızlı kemik kaybına neden olur. Bununla birlikte, bir implant dişin kökünün yerini alır ve çiğneme aktivitelerini doğal durumuna getirerek doğal kemik büyümesini uyarır.

Diş İmplantları Uzun Ömürlüdür

Diş implantları, yalnızca on yıl kadar sürebilen bir diş köprüsünün aksine, tüm bir kullanım ömrü boyunca dayanabilir. Titanyum implant çene kemiği ile kaynaşır. Biyouyumludur – vücudunuz tarafından reddedilmez veya herhangi bir zarar vermez. Genel olarak, güçlü bir yedek diş oluşturur.

Diş Eti Hastalıklarını Önler

Ne yazık ki, kaybedilen bir dişin bıraktığı boşluk, yiyecek ve bakteri tuzağı gibidir ve sonunda diş eti hastalığına neden olabilir.

İmplantlar Bitişik Dişleri Stabilize Eder

Bir diş kaybettiğinizde, yakın dişlerin o yönde çarpık hareket etmesine neden olabilecek bir boşluk bırakabilir. Bu, dişlerinizin yerlerinden kaymasına neden olarak ısırma, çiğneme ve genel görünümünüzü etkiler. TME (temporomandibular eklem), ısırma güçlükleri nedeniyle ağrı ve baş ağrılarına neden olabilecek sorunlar yaşatabilir.

Diş İmplantları Yüzünüzdeki Yaşlanma Belirtilerini Geciktirir

Diş kaybının ve buna bağlı olarak kemik kaybının olumsuz bir etkisi de yüz derinizin ve kaslarınızın sarkmasıdır. Yüzünüzün alt kısmı sarkmaya veya çökmeye başlar ve sonunda çenenizle burun ucunuz arasındaki boşluk azalır. Bu tür etkiler, ağız çevresindeki çizgilerin artması ve dudakların incelmesi gibi yaşlanma belirtilerine neden olur.

Online randevu almak veya bilgi almak için lütfen formdaki gerekli tüm alanları doldurunuz.

Daha fazlasını öğrenmek için lütfen randevu alınız!

*Şube seçiniz
Mesajınız

Online Bilgi | Randevu

Lütfen bilgileri giriniz
Randevu veya Aranma Talebi seçimini yapınız.
Randevu - Aranma Tarihi-Saati seçiniz.
Randevu - Aranma Saati seçiniz.
Mesajınız