Diş Hekimi | Endodontist

Dt. Eda Hasgül

1995 yılında İstanbul’da doğdu. Bahçelievler Adnan Menderes Anadolu Lisesi’nden mezun olduktan sonra İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde 2013 yılında başladığı 5 senelik eğitimini tamamladı. Yüksek lisans tezinden referans alınarak oluşturulan ‘’Diş Aşınmalarının Önlenmesinde Kullanılan Güncel Yaklaşımlar Current Preventive Approaches on Tooth Wear’’ adlı makalesi mezuniyetinin hemen sonrası Türkiye Klinikleri adlı dergide yayımlandı.


2020 yılında, mezun olduğu İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde Endodonti Anabilim Dalı bünyesinde doktora eğitimine başladı. Halen aktif olarak bağlı olduğu bu kurumda akademik ve pratik çalışmalarını sürdürmektedir. Türk Endodonti Derneği’nin aktif üyesidir. 2023 yılında 15. Uluslararası Türk Endodonti Derneği Bilimsel Kongresi’nde, doktora tez danışmanı öncülüğünde ‘’2020’lerin Yüksek Atıflı Dental Makaleleri: Bibliyometrik Bir İnceleme Highly Cited Dental Articles in the 2020s: A Bibliometric Analysis’’ adlı sözlü sunumunu gerçekleştirdi. Endodontik mikrobiyoloji, diş hekimliğinde bibliyometrik analiz, endodontide kullanılan yıkama solüsyonları ve aktivasyon yöntemleri başlıca ilgili alanlarını oluşturmaktadır.


Dt. Eda Hasgül, İstanbul Ümraniye’de DoğuDent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği’nde Endodonti (Kanal tedavisi) alanında hasta kabul etmekte olup tecrübeli klinik ekibiyle koopere bir şekilde tanı ve tedavi hizmetleri sunmaktadır.

Online randevu almak veya bilgi almak için lütfen formdaki gerekli tüm alanları doldurunuz.

Daha fazlasını öğrenmek için lütfen randevu alınız!

*Şube seçiniz
Mesajınız